تجهیز قطار‌های هند با پنل خورشیدی

در یک اقدام خلاقانه هند به منظور اینکه قطار های خود را برای محیط زیست مناسب و مفید سازد بر روی قطار‌های خود پنل‌ خورشیدی نصب کرده است که انتظار می رود ۲۱٫۰۰۰ لیتر از گازوئیل دیزل را در هر سال ذخیره کند . بر روی هر واگن قطار ۱۶ عدد پنل نصب است و مجهز به باتری بکاپ نیز می باشند.

این پنل‌ها ظرفیت تولید ۷٫۲۰۰ کیلووات انرژی در هر سال را دارند که برای روشن کردن لامپ ها ، فن ها و سایر تجهیزات الکتریکی قطار مورد استفاده قرارمی گیرند. پنل های نصب شده بر روی واگن ها مانع انتشار ۲٫۱۰۰ لیتر از کربن مورد نیاز دیزل می شوند که این میزان در هر سال به ۹ تن کربن می رسد . این قطارها گامی هستند به سوی هدف هند ، یعنی تولید قطارهای دوست دار محیط زیست.

عمر پنل ها ۲۵ سال گزارش شده است و بطور منظم برسی می شوند . به گفته‌ی محققان این پروژه ، نصب پنل خورشیدی بر رو واگن ها که با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند کار آسانی نبوده است و برای این پروژه آزمایش‌هایی واقعی بر روی سقف واگن انجام شده است .

منبع : india launches first solar panelled train

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در تجهیزسولار در تماس باشید .
تجهیزسولار تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *