تولید آب آشامیدنی از هوا

فضایی مانند یک بیابان را تصور کنید که پنل خورشیدی در آن مستقر شده است که به طور مستقل می تواند از نور خورشید و هوا آب آشامیدنی تولید کند . مانند یک افسانه بنظر می رسد ؟

 

شرکت ZERO MASS WATER در یک اقدام خلاقانه موفق به تولید اب با کیفیت و قابل شرب از طریق پنل خورشیدی شده است . تاکنون ۶ سال است که از این طریق اب نوشیدنی تولید می‌شود . این تکنولوژی نخستین بار در ایالت آریزونای آمریکا مورد استفاده قرار‌گرفت .

در این سیستم از یک تکنولوژی چند‌گانه و ماده‌ی ویژه‌ای از جنس نانو استفاده شده است .پنل هیدروژنی در قسمت میانی یک نوار باریک دارد و یک ماده‌ی ویژه که نفوذ پذیری بالایی دارد در هر دو سوی بخش میانی که گرما تولید می‌کند قرار دارد و یک ماده‌ی ویژه‌ی دیگر نیز وجد دارد که رطوبت را از هوا جذب می‌نماید.

پنل هیدروژنی با استفاده از نور خورشید در فرایندی مانند تبخیر آب موفق می شود آب را از ماده ی ویژه استخراج کنند .

مرکز عملیات این شرکت قادر است فعالیت‌های این سیستم ها را در ۸ کشور و در ۳ قاره مشاهده و زیر نظر بگیرد . مایک رابینسن ، یکی از مهندسان مکانیک این مرکز بیان می کند که پنل ها طوری طراحی و برنامه ریزی شده‌اند که همواره آب تولیدی را بهینه سازی کنند .

سود و هزینه های سیستم

 

هزینه‌ی تجهیزات این سیستم برای هر خانه در حدود ۲٫۰۰۰ تا ۴٫۵۰۰ دلار می باشد و هر پنل خورشیدی می تواند در حدود ۳۰ لیتر آب ذخیره کند . این سیستم به زودی می تواند آب آشامیدنی منازل ، مدارس و ادارات را در سراسر جهان تولید کند . این سیستم‌ها راه زیادی برای پیشرفت و گسترش در پیش رو دارند.

منبع : how zero mass uses solar panels to pull drinkable water from air

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در تجهیزسولار در تماس باشید .

تجهیزسولار تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *