4 نکته برای انتخاب پنل خورشیدی

۴ معیار مهم در انتخاب پنل خورشیدی در نیروگاه خورشیدی

کسانی که از نیروگاه خورشیدی استفاده می‎کنند از منافع بالای این سیستم‎ها بهره مند می‎شوند. اگر با نیروگاه خورشیدی آشنایی دارید و مزایای آن را ارزیابی کرده اید پس قطعا به دنبال استفاده از این انرژی پاک هستید. در این مقاله با تجربیاتی که در این زمینه در اختیار داریم سعی کرده ایم تا با ارائه ی ۴نکته‎ی اصلی در انتخاب پنل خورشیدی به شما کمک کنیم.

جنبه اقتصادی پنل خورشیدی

در انتخاب پنل خورشیدی تنها ملاک برای تصمیم گیری به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی نیست اما قطعا یکی از مهم ترین مولفه‎های انتخاب، مناسب بودن هزینه‎های اقتصادی آن است. راه اندازی یک سیستم خورشیدی نیازی به سرمایه گذاری وسیع ندارد و همانند سایر تجهیزات بازار سیستم‎های خورشیدی بشدت رقابتی هستند و گزینه‎های انتخابی شما بسیار گسترده است و می‎توانید از طیف گسترده ای که در مقابلتان است بهترین گزینه را انتخاب کنید تا با شرایط اقتصادی شما سازگار باشد. سعی کنید برای پنل خورشیدی قیمت میانگین را پرداخت کنید. ممکن است تحت شرایطی با پنل‎های فوق العاده ارزان یا بسیار گران روبه رو شوید که توصیه می شود از این مدل ها برای احداث نیروگاه خورشیدی استفاده نکنید.

مشخصه اقتصادی پنل خورشیدی

ارزیابی بازده پنل خورشیدی

دومین معیار برای انتخاب پنل خورشیدی بازده یا راندمان پنل است. بازده پنل خورشیدی مشخص می‎کند که چه مقدار از نور خورشید توسط پنل به برق تبدیل می‎شود پس هرچه بازده پنل بالاتر باشد ابعاد پنل خورشیدی مناسب تر و ارزشمند تر است. البته با افزایش بازده، قیمت پنل نیز افزایش می‎یابد اما همانطور که گفته شد پنل ها طیف گسترده ای دارند و تهیه ی پنلی با بالاترین راندمان تا زمانی که مورد استفاده ی شما نیست یک اشتباه است و با توجه به نیاز خود می‎توانید از یک رنج معمولی و مناسب بهره ببرید. نکته مهمی که باید به آن بسیار توجه نمود این است که راندمان فقط بر روی ابعاد پنل و هزینه تمام شده سازه های نیروگاه تاثیر دارد و به هیچ وجه توان خروجی دو پنل با توان نامی یکسان و راندمان متفاوت اختلافی ندارد.

 

توجه به ضریب دمایی پنل خورشیدی

یکی دیگر از پارامتر‎های تعیین کنند در پنل خورشیدی، ضریب دمایی پنل است که هرچه رقم این ضریب پایین تر باشد بهتر است. چون در دمای بالا پنل ها مستهلک و کهنه می‎شوند پس بدنبال پایین ترین درصد در هر درجه ی سانتی گراد باشید.

 

ضریب حرارتی پنل خورشیدی

 

گارانتی عملکرد پنل خورشیدی

آخرین مولفه که به اندازه ی سایر مولفه ها از اهمیت بالایی برخوردار است، گارانتی عملکرد است. یکی از راه‎های تشخیص یک پنل خورشیدی خوب، توجه به مدت زمان گارانتی عملکرد آن است. تولید کننده ای که از پنل خورشیدی خود اطمینان کامل دارد ۲۵ سال گارانتی عملکرد برای پنل های خود در نظر می گیرد. پس اگر یک پنل از قیمت مناسب تر و به صرفه تری بهره مند بود اما طول مدت گارانتی عملکرد پایین تری داشت پیشنهاد می کنیم به جستجو ادامه بدهید و پنل مناسب خود را پیدا کنید و فریب قیمت هارا نخورید.

 

با در نظر گرفتن این چهار نکته می توانید پنل مناسب خود را پیدا کنید و از کیفیت و کارایی آن اطمینان خاطر داشته باشید.

 

منبع مقاله :‌ Four top tips for choosing solar panels

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنل خورشیدی و احداث نیروگاه خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در تجهیزسولار در تماس باشید. تجهیزسولار تامین کننده تمام تجهیزات نیروگاه برق خورشیدی متصل به شبکه و جدا از شبکه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *