جاده خورشیدی

جاده‌ی خوشیدی آخرین تکنولوژی جدید چین در زمینه نیروگاه خورشیدی است و از لحاظ سوددهی و استراتژیکی در بازار تجارت از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. چین در حال حاضر یک سوم تولید انرژی خورشیدی در دنیا را دارد و در تولید انرژی بادی با توربین نیز از تولیدکنندگان بزرگ به شمار می‌‌‌آید.
پتانسیل بالای جاده خورشیدی که در آن پنل خورشیدی روی آسفالت نصب می‌شود مشهود است. تولید برق از بزرگراه و خیابان‌ها به جای مزارع و یا بیابان‌ها، استفاده از اینگونه زمین‌ها را برای نیروگاه خورشیدی کاهش می‌دهد. این مزیت در کشورهایی مانند چین که جمعیت بالایی دارند و و درخواست انرژی به سرعت درحال افزایش است، بسیار مهم است.
از آنجایی که جاده‌ها در داخل و اطراف شهرها کشیده شده‌اند برق تولید شده در همانجا قابل استفاده است و این یعنی برق تولید شده در مسیر انتقال تلف نمی‌شود. سطح جاده‌ها هر چند سال یکبار با هزینه بسیار بالا باید تعمیر شود، پس نصب پنل خورشیدی با دوام می‌تواند تا حد زیادی هزینه نگهداری را کاهش دهد.
جاده خورشیدی در رانندگی نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد. نوارهای الکتریکی پرحرارت روی پنل خورشیدی می‌توانند موجب ذوب شدن برفی که روی جاده می‌بارد بشوند. دیودهای پخش نور که در سطح تعبیه شده‌اند می‌توانند علامت‌های راهنمای مسیر را روشن کنند و برای خطرات احتمالی به رانندگان هشدار دهند.
حالا احداث چنین جاده‌هایی امکان پذیر است. هزینه‌ها به لطف تولید انبوه چین در سال‌های اخیر بشدت کاهش یافته است و هزینه‌ی یک پنل خورشیدی، یک دهم هزینه‌ی آن در دهه‌ی گذشته است. جاده سازان چینی، درحال تلاش‌اند تا جاده‌ایی بسازند تا بتواند بصورت بی سیم، ماشین‌های الکتریکی که از سطح جاده عبور می‌کنند را شارژ نمایند.
پیشروهای چینی در امر توسعه جاده خورشیدی شرکت‌های حمل و نقل Pavenergy و Qilu هستند. هر دو شرکت با یکدیگر همکاری می‌کنند. شرکت pavenergy برای شرکت Qilu که بزرگترین شرکت سازنده‌ی جاده‌ها است پنل خورشیدی تولید می‌کند.
سطح این پنل خورشیدی، از پلیمر چندگانه که به پلاستیک شباهت دارد ساخته شده و به گفته‌ی استاد مهندسی دانشگاه شانگهای اصطکاک سطح آن از جاده‌‌ی معمولی، بیشتر است. البته اصطکاک می‌تواند هنگام تولید، تنظیم شود تا از سطح تماس تایر با کف اطمینان حاصل شود.
در حال حاضر این جاده خورشیدی در انتهای یک کوه و در یک پیچ طولانی قرار دارد، که البته شرکت Pavenergy موافق با این موقعیت نبود اما این مکان به دلیل نزدیکی به پست برق و اطمینان خاطر از اتصال به شبکه برق اصلی، انتخاب شد. در چین نیروگاه خورشیدی و توربین‌های بادی به سرعت به شبکه برق اصلی اضافه می‌شوند به همین دلیل پروژه‌های تولید برقی که در فضاهای دور باشند، برای اتصال ممکن است تا چند سال دچار دیر کرد شوند.
رقیب غربی این دو شرکت، یک شرکت عظیم جاده سازی در فرانسه است که ۲۵ درصد از آزمایشات جاده خورشیدی را به خود اختصاص داده است. بیشتر این پروژه‌ها در فرانسه بوده اما تعدادی از آنها در کاناد،ژاپن و ایالت متحده آمریکا امتحان و آزمایش شده‌اند.
جاده cola در خارج از یکی از شهرهای چین قرار دارد که در حدود یک سال و نیم از احداث جاده خورشیدی در آن می‌گذرد، نیمی از جاده یعنی تنها در لاین سرعت برای رعایت نکات ایمنی پنل خورشی قرار گرفته است. اما وجود چالش‌های چشمگیر پیش رو بیانگر آن است که توسعه‌ی این صنعت راه درازی را در پیش دارد.
در حال حاضر بازده جاده خورشیدی کمتر از بازده پنل خورشیدی که بر روی بام نصب می‌شود و برق تولید می‌کند است. پنل خورشیدی نصب شده روی جاده شیب ندارد و مسطح است و همچنین بصورت متناوب وسایل نقلیه از روی آن عبور می‌کنند پس تولید برق آن در حدود نصف پنل خورشیدی نصب شده روی بام است.
جاده خورشیدی از نظر قیمت نسبت به آسفالت هزینه بیشتری دارد. حدودا ۱۲۰ دلار به ازای هر مترمربع هزینه‌ی ساخت جاده آسفالتی و تعمیرات آن در ۱۰ سال است. شرکت‌های خورشیدی امید دارند تا با تولید انبوه بتوانند هزینه ساخت جاده خورشیدی را کاهش دهند و به این عدد نزدیک کنند.
منبع: china-solar-roads-renewables
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در تجهیزسولار در تماس باشید.
تجهیزسولار تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *