تامین برق کل آمریکا با پنل خورشیدی

در آینده تمام برق آمریکا از انرژی خورشیدی تامین می شود !

علی رغم ادعاهایی مبنی بر اینکه انرژی خورشیدی و سایر انرژی‎های نو منبع کاملی برای تامین انرژی نمی توانند باشند آمار ها حاکی از آن است که انرژی خورشیدی قادر به تامین بیش از ۴۰ درصد برق کشور آمریکا است.

با نصب پنل‎های خورشیدی بر روی پشت بام‎ها می‎توان نزدیک بر ۱٫۱ ترا وات توان الکتریکی و ۱۴۳۲ ترا وات ساعت انرژی تولید کرد. سقف بسیاری از ساختمان‎های تبلیغاتی، منازل مسکونی، پارکینگ‎ها و… فضای مناسبی برای نصب پنل‎های خورشیدی است و ازاین طریق شهر‎هایی مانند کالیفرنیا می‎توانند بدون در اختیار داشتن فضای باز گسترده، برق موردنیاز خود را تامین کنند.

ایلان ماسک محقق پایگاه انرژی بر این باور است که برای رسیدن به انرژی مورد نیاز شهر‎های آمریکا، ۱۰۰ مایل فضا لازم است تا با پنل‎های خورشیدی به طور کامل پوشش داده شود. پس می‎توان از زمین هایی که غنای کافی برای بهره برداری ندارند و بی استفاده باقی مانده اند برای نصب پنل‎ خورشیدی استفاده کرد.

یکی از موانعی که در راه رسیدن به این مقیاس تولید انرژی قرار دارد هزینه‎های احداثی است که کارشاناسان معتقدند منابع کافی و کاملی در سایر سیستم‎های تولید انرژی نو و پاکیزه مانند توربین های بادی، انرژی گرمایش زمین، پمپ هیدروژن و… وجود دارد و می‎تواند در رسیدن به انرژی‎های پاک مانند انرژی خورشیدی یاری رسان باشند.

پنل خورشیدی علاوه بر نصب بر روی زمین و یا پشت بام‎ می‎تواند بر روی آب نیز نصب شود. در حال حاضر در کشور های چین و ژاپن پنل خورشیدی شناور بر روی آب قرار گرفته که آمریکا می‎تواند با بهره وری از این روش وابستگی خود به سوخت‎های فسیلی را کاهش داده و از انرژی پاک استفاده کند.

منبع مقاله : Can the us be powerd only by solar energy

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه احداث نیروگاه برق خورشیدی می توانید با کارشناسان ما در تجهیزسولار در تماس باشید.

تجهیزسولار تامین کننده تجهیزات نیروگاه خورشیدی در سطح کشور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *