راهنمای خرید برای نیروگاه خورشیدی خانگی

علی رغم مهندسان و مدیران پروژه در نیروگاه‌های خورشیدی تجاری، شما در قبال تحقیق و یافتن بهترین مدل پنل خورشیدی ممکن برای نصب بر روی پشت بام منزلتان پولی دریافت نمی‌کنید. اگرچه این کارشناسان فنی ممکن است برای اینکه پنل خورشیدی خود را بفروش برسانند اندکی پیگیر نیروگاه خانگی شما شوند، اما این به آن معنا یست که شما کورکورانه برای نیروگاه خانگی خد دست به خرید محصول بزنید.

درست مانند هر خرید بزرگ دیگری، مانند خرید خانه یا ماشین، وقتی شما تصمیم به نصب نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام می‌افتید، می‌خواهید کار خود را به نحوی انجام دهید که مطمئن باشد بهترین محصولات با بهترین قیمت‌ها را تهییه کرده‌اید. پس مطمئن شوید که فاکتورهای زیر را هنگام خرید تجهیزات نیروگاه خورشیدی خانگی در نظر گرفته‌اید:

شراکت با یک نصاب قابل اعتماد

اگر مایلید خودتان بر روی پشت بام رفته و سیستم خورشیدی خود را نصب کنید بهتر است علی رغم این خواسته اجازه بدهید یک نصاب ماهر این کار را برای شما انجام دهد. نه تنها نصاب‌ ماهر تجربه و مهارت کافی در زمینه‌ی تجهیز و نصب نیروگاه خورشیدی را دارد، بلکه از قوانین اجرایی حاکم بر استفاده‌ی نمونه‌های مختلف خورشیدی نیز آگاه است.

گزینه‎‌های تامین مالی نیروگاه خورشیدی را بررسی کنید

از آنجایی که پنل‌های خورشیدی جزو سرمایه گذاری‌های طولانی مدت به حساب می‌آیند که در طول چند سال هزینه‌ی خود را در می‌آورند، بررسی گزینه‌های مختلف مالی در دسترس، اهمیت پیدا می‌کند. اگرچه شما می‌توانید تجهیزات خورشیدی خود را بصورت نقدی یا با کمک وام خریداری کنید؛ همچنین می‌توانید از گزینه‌های دیگری برای جبران هزینه‌های اولیه استفاده کنید. هر انتخاب مزایای خودش را دارد، بهترین راه این است که گزینه هارا برری کنید و ببینید کدام گزینه مناسب اهداف مالی بلند مدت شماست. به علاوه بسته به محل زندگی شما، ممکن است شرایط استفاده از چندین گزینه را داشته باشید.

کرایه نیروگاه خورشیدی

راه دیگری که برای تامین سرمایه اولیه نیروگاه خورشیدی شما وجود دارد، کرایه نیروگاه می‌باشد. در این مورد شرکت انرژی خورشیدی مالک حقیقی نیروگاه می‌باشد، و شما می‌توانید نیروگاه و سود حاصل از انرژی تولید آن را کرایه کنید. برخی از شکت‌های انرژی خورشیدی به شما این امکان را می‌دهند که نیروگاه خورشیدی را بدون پرداخت سرمایه اولیه، کرایه کنید.

قرارداد خرید برق

در این روش بجای کرایه‌ی نیروگاه ، یک قرارداد برای خرید برق تنظیم می‌کنید. طبق این قرارداد، یک شرکت، نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام خانه‌ی شما نصب می‌کند و شما از برق تولیدی این نیوگاه خورشیدی استفاده می‌کنید و نرخ معینی، طبق قرارداد در ازای آن پرداخت می‌کنید.

به دنبال کیفیت پنل خورشید باشید

در تجهیزات خورشیدی افسانه‌ای همه‌گیر وجود دارد که هرچه قیمت تجهیزات بالاتر باشد، کیفیت آنها بالاتر است. درحالی که نکته‌ای که در باره‌ی پنل های گران باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این پنل ها لزوما با کیفیت ترین پنل خورشیدی در بازار نیستند. اغلب قیمت بالای برخی از پنل های خورشیدی سرپوشی برای بازاریابی و سایر فعالیت‌های تبلیغاتی می‌باشد.

بجای آنکه به دنبال پنل خورشیدی گران قیمت باشید، مروری بر رتبه بندی برندهای پنل خورشیدی که توسط سازمان‌های صنعتی شخص ثالث انجام شده است، داشته باشد.

منبع : buyers-guide-residential-solar-systems

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تجهیز سولار تماس بگیرید.

تجهیز سولار تامین کننده ی تجهیزات خورشیدی در ایران

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *